1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Başkan Aktaş, Bursa’da depremzedeleri ziyaret etti

Başkan Aktaş, Bursa’da depremzedeleri ziyaret etti
0

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberinde eşi Sevinç Aktaş ile birlikte Bursa’daki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlara yerleştirilen depremzede ailelerle bir araya geldi.

İlk olarak 190 vatandaşın konakladığı Gülruh Hatun KYK Yurdu’nu ziyaret eden Başkan Alinur Aktaş, ailelerle tek tek sohbet ederek ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy’un hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Aktaş çocuklara da oyuncak dağıttı.

Başkan Aktaş ve beraberindekiler daha sonra 160 kişinin misafir edildiği Malhun Hatun KYK Yurdu’ndaki depremzede vatandaşlarla buluştu. Ailelerle sohbet eden Başkan Aktaş, çocuklara hediye dağıttı.

“Aslan düştüğü yerden kalkar”

Asrın felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Aktaş, acının tarif edilemeyecek kadar büyük olduğunu söyledi.

Başkan Aktaş, gerekli dersleri çıkartarak devlet ve millet el ele vererek ayağa kalkacaklarını belirterek, “Geçiş süreci zor olacaktır. Anne ve babalara büyük görevler düşüyor. Sizlerin inancınızla hepsini aşacağız. Vefat edenleri geriye getirmek mümkün değil. Ama geride kalanlara güzel bir gelecek hazırlamalıyız. Aslan düştüğü yerden kalkar. Temennimiz deprem etkilenen şehirlerimizi en kısa sürede tekrar ayağa kaldırmaktır.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Gaziantep’ten sonra Hatay’da görevlendirildikleri dile getiren Başkan Aktaş, “600 civarında personel ve 200 civarında iş makinemiz hala görevinin başında. Konteyner kentler kuruyor, kanalizasyon yapıyor, tuvaletleri hazırlıyoruz. Mahalle mahalle sosyal yardımlarda bulunuyoruz. Hayatı normale döndürebilmek için ekip arkadaşlarımız çalışıyor.” diye konuştu.

“El birliğiyle sıkıntıları aşacağız”

Başkan Aktaş, şehirlerin tekrar ayağa kaldırılmasıyla buraya getirilen vatandaşların tekrar memleketlerine döneceğini anlatarak, “O bölgenin de her zaman hareketli olması ve nüfusunun eskisi gibi olması gerekir. Hayata tutunarak Allah’tan güç alabilmek önemlidir. İnşallah bundan sonra kaçak binalara izin vermeyeceğiz. Binalarımız daha sağlam olacaktır. El birliğiyle bu sıkıntıları aşacağız.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap