1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Başkan Keleş: ”Asrın felaketini asrın ticaretine dönüştürdüler”

Başkan Keleş: ”Asrın felaketini asrın ticaretine dönüştürdüler”
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından Kızılay’ın bazı derneklere çadır satmasına tepki göstererek, “Asrın felaketini asrın ticaretine dönüştürdüler” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin acısının yaşandığı bugünlerde Kızılay gibi bir kurumun yaptığı işlerin utanç verici olduğunu söyledi. 

Depremzedelere ücretsiz dağıtılması gereken çadırların derneklere para ile satıldıktan sonra depremzedelere verilmesinin kabul edilemez olduğunu ifade eden Keleş, “Yaşanan depremlerin acısının hala yüreğimizde olduğu bugünlerde Kızılay’ın bu süreçte yaptıkları kanımızı dondurdu. Yıllardır savaşta, afette, selde ve tüm felaketlerde vatandaşların yardımına koşan bir kurumun içinin nasıl boşaltıldığını ve liyakatsiz kişilere teslim edildiğini görmüş olduk. Kızılay’da yaşanan bu durum AKP iktidarının 21 yıllık iktidarlığının özetidir. Yıllardır Ensar Vakfı için para akladılar, konteyner fabrikasına kebapçı atadılar, yoksullara dağıtılacak etlere çöktüler, AHBAP’a çadır sattılar. Deprem bölgesine sahra eczanesi kurmak için koşturan Türk Eczacılar Birliği’ne de çadır sattılar. 1868 yılında kurulmuş bir kurumu kullanılamaz hale getirdiler. Yazıklar olsun.” şeklinde konuştu.

Asrın felaketinin asrın ticaretine dönüştürüldüğünü söyleyen Başkan Keleş, “Kızılay başkanı hem suçlu hem güçlü olarak kendini savunuyor bir de zeytinyağı gibi üste çıkıyor. İlk önce sattığını kabul ediyor. Sonrada suçu başkalarına atıyor. Bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi olarak başta Kızılay olmak üzere onun yöneticilerini ve işini yapmayan diğer kurumları bir kenara not ettik. Zamanı geldiğinde satılan çadırların, enkaz altında ölüme terk edilenlerin, çadır olmaması nedeniyle sokakta yaşayan tüm depremzedelerin hesabını tek tek soracağız” ifadesini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap