1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Başkan Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çalışmalar hakkında bilgi verdi

Başkan Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çalışmalar hakkında bilgi verdi
0

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, deprem bölgesinde afetin yaralarını sarmak için çalışmalarına devam ediyor. 

Büyükşehir 300’e yakın araç gönderdiği depremin yıkıma uğrattığı 11 kentte 508 personelle altyapı inşası, barınma, hasar tespiti, geçici yaşam alanlarının kurulumu konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Yüce, Hatay İskenderun ve Adıyaman Altınşehir’de toplamda 650 konteynerlik iki konteyner kentin süratle bitirilmesi için çaba gösteriyor.

Adıyaman’a ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la vatandaşla buluşma sırasında bir araya gelen Başkan Yüce, yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.

Başkan Yüce, Diyarbakır’da oluşturulan çocuk oyun alanı, Kahramanmaraş’ta SASKİ tarafından toplamda 75 mahallede yürütülen altyapı çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Büyükşehir bünyesindeki uzmanların yapılar üzerinde yaptığı risk tespiti raporlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faaliyetlere ilişkin görüştüğü Başkan Yüce’ye işlerin devamına dair talimatlar verdi. Erdoğan, depremzedeler için yeni yaşam alanlarının en hızlı şekilde kurulması ve bölgedeki ihtiyaçların süratle tamamlanması konusuna vurgu yaptı.

Başkan Yüce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin şunları kaydeti:

“Yarın değil, hemen şimdi sloganıyla 11 kentimizdeki çalışmaları yakından takip eden Sayın Cumhurbaşkanımıza bölgede yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi verdik. Vatandaşların yeni yaşam alanlarına en kısa sürede kavuşması ve bölgedeki ihtiyaçların eksiksiz tamamlanması konusundaki hassasiyetini bir kez daha ifade etti. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bu kentlerimizi eskisinden çok daha güçlü bir şekilde yeniden inşa edeceğimize inanıyoruz. Depremin izleri süratle siliniyor”

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap