1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde açıklamalarda bulundu
0

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Şehrimizde merkezin yanı sıra Gölbaşı’nın da içinde olduğu ilçelerimizde yıkımlar ve can kayıpları yaşandı. Adıyamanlı kardeşlerimize ve tüm milletimize geçmiş olsun diyorum.

Dünyada bu kadar geniş alanda, çok nüfusun etkilendiği büyük felakete maruz kalıp da bizim kadar hızlı toparlanabilecek bir başka ülke olmamıştır.

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 şubat tarihli depremler devam eden yaklaşık 10 bin artçı sarsıntısı ile yüreklerimizde derin yaralar açtı. Ölenleri geri getirmek elimizde değildir. 

Yıkılanların yerine yenisini yapmak bizim elimizdedir. Hemen yeni konutların inşası için çalışmaya başladık. 50 bin konut ve köy evi yapacağız. Hasar tespit çalışmalarından sonra bu sayı artacak. 

Türkiye, depremiyle seliyle yaşadığı her felaketin izlerini kısa sürede silmiştir. Bunu her afetten sonra yaptık. Değerli kardeşlerim, birçok şehrimizde yaşadığımız gerek sel gerek deprem hepsinin altından kalkmayı başardık. Hepsini yeniden hayata geçirdik. Vatandaşımıza evine kavuşturduk.

Bu depremde de aynını yapacağız. Müsterih olun. Aç açıkta, mağdur kimseyi bırakmayacağız. Depremzede her vatanadaşımıza her türlü yardımı sağlıyoruz. 

Bu büyüklükte bir afette elbette kimi eksiklikler yaşanabiliyor. Emin olunuz tüm gücümüzle bunları tamamlamanın gayreti içindeyiz. Verdiğimiz sözleri tutarak 1 yıl içerisinde sizleri yeni yuvalarınıza kavuşturacağız. Sizleri bir kez daha sevgiyle saygıyla selamlıyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap