1. Ana Sayfa
  2. Güncel

İnce: “Biz memleketin önünü tıkayacak bir şey yapmayız”

İnce: “Biz memleketin önünü tıkayacak bir şey yapmayız”
0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, YSK’ya yaptığı Cumhurbaşkanlığı adaylığının ardından 100 bin imza kampanyasını başlattı.

Kızılırmak Caddesi üzerindeki Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sevenleri tarafından “Başkan İnce” sloganları ile karşılandı. Doğrudan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kar’ın yanına geçen İnce, kimlik kartını vererek, kendisine uzatılan formunu imzaladı.

“Ben demokratik hakkımı kullanıyorum” diyen İnce, “20 yılın sonunda hepimiz tek adam yönetiminden şikayetçiyiz. Tek adam yönetiminin karşılığı, ya da onun rakibi tek aday olamaz. Tek adaylıktan bıkmışken, tek adaylık dayatmasına da karşı çıkacağız. Bu bir demokrasidir. Demokrasiler, seçme ve seçilme üzerine kurulur. Neden, yani bu ihale takımı gibi oldu bu. ‘Kimse ihaleye girmesin. İhaleye girenin ayağını kırarım. Seni tehdit ederim. Böyle bir şey yok. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum. Siz adayınıza güvenmiyor musunuz da bana aday olamazsın diye bağırıyorsun. Ben demokratik hakkımı kullanıyorum.” şeklinde konuştu.

10 binlerce insanın evlerinden çıkıp sandık kuruluna ve seçim kuruluna gelerek imza attıklarını söyleyen İnce, “Bırakın insanlar yarışsın. Biz Türkiye’nin önünü tıkayacak bir şey yapmayız. Demokratik hakkımız bu. Dayatmalara karşı çıkıyoruz. Biz insanlara üçüncü bir yol öneriyoruz. Bir seçenek sunuyoruz. Bir üçüncü yol. Yani diyoruz ki milletimize, bir ihtimal daha var diyoruz. Bir ihtimal daha var. Onun için bütün milletimizi pazartesi günü saat 20:00’ye kadar, Seçim kuruluna gitmeye davet ediyorum. İmza vermeye davet ediyorum. Bu bir yarıştır. Büyük ihtimalle birinci turda bitmeyecek yarıştır. İkinci turda hep birlikte gereğini yapacağız ve bu iktidardan kurtulacağız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”  diyerek sözlerini tamamladı.

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap