1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

İYİ Partili Ağıralioğlu: “Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına itiraz ediyorum”

İYİ Partili Ağıralioğlu: “Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına itiraz ediyorum”
0

Ağıralioğlu’nun konuşması şöyle:

“Konuşabilme imkanı bulduğum iradenin gereği ile söylüyorum. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Ben cumhurbaşkanı olacağım diye devletin makamlarının bu şekilde pay edilerek ümidi güya büyütüyorum diye insanların heveslerini kendi iktidar hevesine dönüştürmenin doğru olamadığına inanıyorum. Partimiz istiskal edildi. İYİ Parti’nin emekleri ziyan edildi. İYİ Parti’den, kimse özür dilemedi sanki kendi partisinin adayı varmış gibi, İYİ Parti sanki menfaati adayına konuşuyormuş gibi, Meral Akşener sanki bütün bunları kendi siyasi ikbali için teklif ediyormuş gibi davranıp partimize irademize gayretlerimize, iktidar olmadan bu kadar nezaketsizliği, bu kadar tahammülsüzlüğü, kuralsızlığı, iktidar olunca milletimiz için tahkike diyorum. Bunu beyan ediyorum. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına bu adaylığın masada bir dayatmaya dönüşmesine bu dönüşürken istişarenin ihmal edilmesine mutabakatın ihlal edilmesine, mutabakat ihlal edilirken milletin umudu olan belediye başkanları teklifimiz şahsi hırsımıza hamledilmesine itiraz ediyorum.

Biz her şeyi söyleyeceğiz siz itiraz edince pişmiş aşa su katacaksınız. Peki bu milletin onca derdi gayesi varken bu dertler milleti duyarak derman bulsun tekliflerimize kulakları kapayıp bu masanın durduğumuz yer sabit olduğu halde önümüzden kaçırılması hesabını kim verecek. Biz masada taahhüt ettiğimiz her şeyin önünde imzalarımız ile sadakat ile bekliyorken önünde durduğumuz ve millete umut olduğumuz masayı önümüzden kaçıranlara niçin kimse bir şey sorumuyor?

Mevzu geldi şuraya dayandı neymiş efendim bu iş olmuş, bu iş olduktan sonra konuşmak pişmiş aşa su katmakmış işi bozmakmış. Hiç öyle değil. Memleketi yöneteceğiz. Yöneteceğimiz memleketin hizmetini göreceğimiz milletin iktidarına tenkit ettiğimiz ne varsa meseleleri ile biz bunlara asla düşmeyeceğiz diyenleriyiz. Biz düşecek tarafları gibi görünmeye başladık. İYİ Parti hassasiyetle bugüne kadar böyle geldi. Ben bu adaylık sürecindeki bütün bu usulsüzlükleri reddediyorum. Adaylık sürecinin içerisinde cumhurbaşkanlığı makamının HDP gölgesinde kalmasını makbul bulmuyorum. Çerçevesi bu olan bir itirazla bu sürecin içerisinde bulunuyorum. Bu süreç nereye kadar giderse orada milletime verdiğim sözle milletim için adamış olduğum bu hayatın kalbi ile iradesiyle yürümeye devam edeceğim.”

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap