1. Ana Sayfa
  2. Güncel

Kılıçdaroğlu, Hatay’da: Çadır ihtiyacı karşılanmamış durumda, büyük eksikler var

Kılıçdaroğlu, Hatay’da: Çadır ihtiyacı karşılanmamış durumda, büyük eksikler var
0

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’ın Defne ilçesindeki ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Dayanışmanın önemini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çadır ihtiyacı karşılanmamış durumda. Burada da büyük eksiklikler var. Süratle karşılanması lazım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanları ile 20 Şubat’ta meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Hatay’ın Defne ilçesini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Defne’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Deprem felaketinde 17’inci güne girdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Hâlâ bazı sorunların aşılmadığını görüyoruz. Umarım bu sorunlar en kısa sürede çözülür. En büyük arzumuz o. Belediye başkanlarıma yürekten teşekkür ederim. Belediye çalışanlarına yürekten teşekkür ederim. Hepsi canla başla çalıştılar” dedi.

“Dayanışma kültürümüzü sadece Türkiye’ye değil dünyaya gösterdik” diyen Kılıçdaroğlu, “Bizim açımızdan son derece önemli. Su sorunu var, hâlâ çözülmemiş durumda, umarım kısa süre içerisinde çözülür. Çadır ihtiyacı karşılanmamış durumda. Burada da büyük eksiklikler var. Süratle karşılanması lazım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “İnsanları yıkılan binalarının yanında çadır olmasını istiyorlar çünkü evlerinde eşyaları var. Eşyalarının birileri tarafından öyle ya da böyle çalınmasını istemiyorlar. Çadır ihtiyaçlarının giderilmesi için belediye başkanlarımız ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Maalesef sadece Hatay değil, diğer bölgelerde de çadır ihtiyacının yeteri kadar karşılanmadığını görüyoruz.”

Hatay’ın kadim bir kent olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Değişik uygarlıkların yaşadığı, değişik kültürlerin olduğu, olağanüstü güzelliklerin yaşandığı güzel bir kentimiz. Bu kente süratle yapılaşma sağlayacağız demek doğru değil. Kentin dokusunu, kültürünü, kadim yapısını koruyarak bir süreci başlatmak gerekiyor. Elbette ki yeni yerleşim yerleri olabilir ama kentin tarihi eserlerinin, kadim yapısının korunması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

GENÇLERE SESLENDİ: HATAY’DAN VAZGEÇMEYİN

Hataylı çocuklara ve gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Hatay, sizin annelerinizin, babalarınızın, dedelerinizin yaşadığı kadim bir kent. Bu kentten vazgeçmeyin. Elemizden gelen bütün çabayı göstereceğiz Hatay’ın yeniden ayağa kaldırılması için. Elbette ki sadece Hatay değil, Kahramanmaraş’ın da, Adıyaman’ın da, diğer bölgelerin sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyoruz.”

kaynak:birgün

Yorum Yap